"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." (Mt 28, 19)

W sakramencie Chrztu rodzimy się na nowo - faktycznie - jak o tym powiedział do Nikodema Pan Jezus. Stajemy się wtedy dla siebie, jako chrześcijanie, Braćmi i Siostrami. Chrzest sprawia 3 rzeczy:

- stajemy się dziećmi samego Boga

- zostaje zgładzony grzech pierworodny

- zostajemy włączeni do wspólnoty Kościoła (chrzest jest „Bramą sakramentów” - bez niego nie można przyjąć żadnego innego sakramentu)

Dokumenty potrzebne do udzielenia sakramentu chrztu:

1. Akt urodzenia dziecka

2. Dane rodziców chrzestnych: Imię i Nazwisko, data urodzenia (wiek), adres zamieszkania, zawód, zaświadczenie z parafii zamieszkania, że są praktykującymi katolikami

3. Jeśli rodzina mieszka poza naszą parafią - pozwolenie tamtejszego proboszcza na udzielenie tego sakramentu